Czym jest młynek do odpadów i jak działa?

Czytasz teraz
Czym jest młynek do odpadów i jak działa?

Chcąc chociaż trochę przyczynić się do ochrony środowiska, wiele osób decyduje się na energooszczędne żarówki, urządzenia elektryczne o mniejszym poborze energii oraz na segregację śmieci. Niestety, liczne badania dowodzą, że aktualnie produkujemy rekordowe ilości śmieci, dlatego tak ważną rolę odgrywa recykling oraz segregacja śmieci. Dzięki temu, przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego, a dodatkowo oszczędzamy. Spółdzielnie mieszkaniowe pobierają mniejsze opłaty za śmieci, jeśli są segregowane przez domowników. Jak jednak produkować mniej śmieci? Czy jest na to jakiś sposób? Okazuje się, że tak – wystarczy w kuchni zamontować młynek do odpadów!

Młynek do odpadów – jak to działa?

Działanie rozdrabniacza odpadów jest bardzo proste. Jest on montowany tuż przy odpływie zlewozmywaka. Podłączony jest do prądu, jednak w żaden sposób nie wpływa na działanie zlewu – jest po prostu elementem dodatkowym. Młynek do odpadów działa dopiero wtedy, kiedy go włączymy. Ten mały element naszej kuchni, może znacząco zmniejszyć ilość produkowanych przez nas śmieci. Ponadto – brak resztek jedzenia to również brak, towarzyszącego im, nieprzyjemnego zapachu. Pracę młynka regulujemy za pomocą włącznika, który można zamontować tak naprawdę wszędzie. Najważniejszy jest komfort i wygoda – można więc zamontować go tuż obok zlewu, albo pod nim – w zależności od tego jak nam będzie wygodnie.

Rozdrabniacz odpadów – sposób na organiczne odpady

Chcąc przyjrzeć się naszym śmieciom, to chyba najwięcej jest odpadów organicznych. Gdy pozostają resztki z obiadu lub jakieś jedzenie się zepsuje, trafia do kosza. Z tego względu, coraz więcej osób decyduje się na montaż młynka do odpadów. Jest to urządzenie, które montuje się w odpływie zlewu. Rozdrabniacz odpadów szybko pozbędzie się resztek jedzenia, których już nie będziemy musieli wyjmować z odpływu. Młynek do odpadów tak naprawdę pozwala nam pozbyć się nie tylko odpadów organicznych, ale również przykrego zapachu, który im towarzyszy. Rozdrabniacz odpadów mieli wszystkie resztki i odprowadza je do kanalizacji. Warto, podczas korzystania z młynka włączyć zimną wodę – w ten sposób odpady łatwiej dostaną się do odpływu.

młynek do odpadów Młynek do odpadów Franke TE-50 134.0535.229

Rodzaj silnika Wysokoobrotowy z magnesami trwałymi
Elementy rozdrabniające Tarcza obrotowa
Sterowanie Wyłącznik pneumatyczny
Zabezpieczenia
Ochrona antykorozyjna
Osłona przeciwodpryskowa
sprawdź cenę
młynek do odpadów Młynek do odpadów Franke TE-75S Slim 3/4 KM

Rodzaj silnika Wysokoobrotowy z magnesami trwałymi
Moc (KM) 0.75
Obroty (obr./min/) 2700
Sterowanie Wyłącznik pneumatyczny
Wysokość (mm) 386
Średnica (mm) 158
Gwarancja 10 lat
sprawdź cenę
młynek do odpadów Młynek do odpadów Franke TE-75 134.0535.241

Cechy
Silnik wysokoobrotowy z magnesami trwałymi
Moc 3/4 KM
Wyjmowana osłona przeciwodpryskowa
Zabezpieczenia: przeciwprzeciążeniowe; chroniące młynek przed przegrzaniem
Trójśrubowy system mocujący
Podłączenie pod zmywarkę
Obudowa wygłuszająca
sprawdź cenę

Czy rozdrabniacz odpadów można zamontować do każdego zlewu?

Jeśli chodzi o młynek do odpadów organicznych, to nie mamy tutaj żadnych ograniczeń. Urządzenie można zamontować w każdym zlewozmywaku – bez względu na kształt, rodzaj czy wielkość. Należy jedynie pamiętać, by dobrać odpływ o odpowiedniej szerokości, aby nie doszło do drożności rur.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin