Piekarniku otwórz się – poznaj system OpenUp

Czytasz teraz
Piekarniku otwórz się – poznaj system OpenUp

Piekarnik jest jednym z najważniejszych urządzeń kuchennych. Nowoczesne są wyposażone w przeróżne użyteczne funkcje, ułatwiające użytkowanie nie tylko osobom doświadczonym, ale nawet kuchennym nowicjuszom. Wspaniałe wypieki nie zależą od samych umiejętności. Ważny jest też odpowiedni, wyposażony w nowinki techniczne piekarnik.

Pomocne funkcje

W przeszłości piekarniki nie miały zbyt wielu funkcji, dlatego ich możliwości były ograniczone. Aktualne, wysokiej klasy urządzenia dowodzą, że wyśmienite pieczenie to nie tylko umiejętności, ale i rozwiązania techniczne, dzięki którym można szybko przygotować równolegle wiele dań i osiągnąć doskonałe efekty.
1. Baking pro system – stabilna i równomiernie rozprowadzana temperatura wewnątrz piekarnika, jednakowo zarumienione wypieki na kilku blachach. Piekarnik nagrzewa się w trzy minuty i jest bardzo szybko gotowy do pracy.
2. Zakres temperatur od 30 do 280 stopni Celsjusza – umożliwia przygotowanie zróżnicowanych potraw. Można do piekarnika włożyć ciasto drożdżowe, by wyrosło, rozmrozić mięso, wysuszyć grzyby, upiec wymagające ciasto francuskie czy prawdziwą, włoską pizzę.
3. Blokada programatora – zabezpiecza przed przypadkową zmianą ustawienia piekarnika.

system OpenUp

System OpenUp

W sytuacji, gdy obie ręce są zajęte, trudno jest otworzyć piekarnik. Na szczęście, jeśli w pobliżu nie ma pomocnika, piekarnik Amica otwiera się sam. Wyposażony jest on w unikalne i wyjątkowe rozwiązanie, które bardzo ułatwia codzienną obsługę urządzenia. Wystarczy delikatnie dotknąć uchwytu łokciem, barkiem, nadgarstkiem, a drzwi otworzą się automatycznie. Można wtedy wygodnie umieścić wszystkie blachy w środku komory. Rozwiązanie to zastosowano np. w modelu ED37614B X-TYPE OPENUP
Piekarnik ten ma też większą komorę i blachy oraz więcej poziomów pieczenia. Ustawienie i kontrolowanie czasu pracy oraz 19 programów zapewnia Programator Tn. Pożyteczna funkcja górnego oświetlenia halogenowego umożliwia kontrolę procesu pieczenia. Nie trzeba w tym celu otwierać piekarnika i tracić już wypracowanego ciepła. Na drzwiach piekarnika znajdują się przepisy i porady ułatwiające nastawienie czasu obróbki potraw. Piekarnik Amica wyposażono w 11 funkcji, dzięki którym szybkie nagrzanie komory, rozmrożenie mięsa czy nastawienie grilla będzie dziecinnie łatwe.

Bezpieczeństwo i pielęgnacja

Elektryczny piekarnik do zabudowy musi zapewniać nie tylko funkcjonalność, ale i bezpieczeństwo. Warto zwrócić uwagę na Pro Baby System, w którego skład wchodzą funkcje: blokady drzwi, zimnego frontu (niezależnie, jak bardzo rozgrzany jest piekarnik) oraz prowadnice zaopatrzone w funkcję STOP. Dzięki niej łatwiej jest wyjmować i wkładać blachy bez niebezpieczeństwa poparzenia się. 
Nie bez znaczenia jest również łatwość czyszczenia piekarnika. Dlatego ważne są funkcje:
1. Self–cleaning – czyli czyszczenie pyrolityczne. Tłuszcz i wszystkie zabrudzenia są usuwane bez detergentów, poprzez nagrzewanie się piekarnika do 480 stopni. Użytkownik na końcu wymiata resztki z komory piekarnika, który czyści się sam.
2. Aqualytic system – dziecinnie łatwy sposób na usunięcie zanieczyszczeń. Po wylaniu pół litra wody na blachę należy włączyć specjalny program, a następnie przetrzeć piekarnik.
3. Czyszczenie katalityczne – specjalne panele ułatwiają usuwanie cząsteczek zanieczyszczeń dzięki porowatej strukturze.
4. Pokrycie wnętrza piekarnika emalią Easy Clean, która jest łatwa do utrzymania w czystości, gdyż jest bez zagłębień i porów. 
5. Zamknięta górna listwa drzwi – zatrzymuje zanieczyszczenia poza komorą piekarnika i jest łatwa do zdemontowania przy porządkach.
6. Drabinki boczne – przymocowane na zaczepach są łatwe do demontażu w przypadku mycia piekarnika. Można je także bez problemu wymyć w zmywarce.

Idealny piekarnik jest energooszczędny, funkcjonalny, bezpieczny i komfortowy w użyciu. Dodatkowe wyposażenie go w system OpenUp ułatwia obsługę, a nowatorskie rozwiązania techniczne sprawiają, że wykonywanie codziennych czynności w kuchni jest czystą przyjemnością.

system OpenUp Piekarnik Amica ED37614BX- TYPE OPENUP

Typ piekarnika (źródło ciepła): Piekarnik elektryczny
Objętość komory (l): 77
Ilość funkcji: 11
Prowadnice: Teleskopowe
Rodzaj czyszczenia: Emalia łatwoczyszcząca Easy Clean
Kolor: Czarny
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin