Minimalistyczna kuchnia – jak zaprojektować estetyczne wnętrze

Czytasz teraz
Minimalistyczna kuchnia – jak zaprojektować estetyczne wnętrze

W nowoczesnej kuchni króluje minimalizm zarówno jeżeli chodzi o ilość dodatków, jak i sposób organizacji całego pomieszczenia. Kuchnia ma być bowiem nade wszystko funkcjonalna, ale też elegancka. Oznacza to, że zarówno małe AGD znika z kuchennych blatów, ale i sprzęty takie jak lodówka, zmywarka, płyta grzejna, piekarnik czy mikrofalówka trafiają do zabudowy. Jak jednak sprawić, by kuchenne wnętrze stało się jednocześnie stylowe i funkcjonalne?

Sposób na elegancką i stylową kuchnię

Sprzęty AGD do zabudowy chwycą za serce każdego, kto lubuje się w minimalizmie, ale i tych, którzy po prostu kochają harmonię i elegancję. Dzięki temu że urządzenia takie jak zmywarka czy lodówka jesteśmy w stanie przysłonić frontami kuchennych szafek, które idealnie wpisują się w całą resztę kuchennej zabudowy, tworzymy wrażenie wyjątkowo uporządkowanej i spójnej kuchni, w której wszystko do sobie pasuje i nic nie jest dziełem przypadku. Możemy więc zapomnieć o chaosie, jaki, chcąc nie chcąc, tworzy nam się w kuchni, w której przeważają sprzęty wolnostojące.

sprzęty AGD do zabudowy

Najlepsze rozwiązanie do trudnych pomieszczeń

Sprzęty AGD do zabudowy sprawdzą się doskonale w kuchniach niewymiarowych, wąskich czy takich, w których dominują skosy. Rozmieszczenie sprzętów schowanych w kuchennej zabudowie jest o wiele łatwiejsze do zaplanowania i pozwala na wydajniejsze zagospodarowanie nawet trudnej przestrzeni. Zwłaszcza, że urządzenia do zabudowy, na przykład te oferowane przez firmę Samsung, z reguły posiadają standardowe wymiary. Oznacza to, że nawet gdy jeszcze nie wybraliśmy konkretnych modeli poszczególnych urządzeń, jesteśmy już w stanie zamówić kuchenne meble u stolarza.

Znacznie większy komfort użytkowania

Urządzenia do zabudowy dają nam jeszcze więcej elastyczności, gdyż możemy montować je na różnych wysokościach, tak byśmy nie musieli na przykład za każdym razem, kiedy coś pieczemy, schylać się do piekarnika. Co więcej, dużo wygodniej jest nam korzystać z takich urządzeń, jak na przykład mikrofalówka, którą jesteśmy w stanie umieścić na wysokości naszego wzroku, by w komfortowym otoczeniu móc na bieżąco kontrolować cały proces podgrzewania potraw.

Dużo łatwiejsze sprzątanie

Kiedy decydujemy się na wybór sprzętów AGD do zabudowy, w kuchni dużo łatwiej jest nam zachować czystość. Jednolita zabudowa sprawia, że pomiędzy poszczególnymi urządzeniami nie występują żadne zakamarki i nie tworzą się szczeliny, w których lubi gromadzić się brud czy resztki jedzenia. Jej czyszczenie jest więc wyjątkowo proste i przyjemne.

Piekarnik Kernau KBO 1066 PT BPiekarnik Kernau KBO 1066 PT B

Wysokość (cm) 59.5
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 57.5
Rodzaj Piekarnik
Klasa efektywności energetycznej A
Ilość komór 1
Typ piekarnika (źródło ciepła) Piekarnik elektryczny
sprawdź cenę
Okap Beko HCA 62321BOkap Beko HCA 62321B

Rodzaj Okap kominowy
Obudowa Szklany front
Wysokość minimalna (cm) 65
Wysokość z kominem (cm) 87.8
Szerokość (cm) 59.6
Głębokość (cm) 33.3
Średnica wylotu (cm) 12
sprawdź cenę
Płyta Indukcyjna Amica PI 6544 LCD STKPłyta Indukcyjna Amica PI 6544 LCD STK

Wykonanie płyty Szkło
Ilość pól grzejnych 4
Rodzaj Płyta indukcyjna
Technologia grzejna Indukcja
Zużycie energii przez płytę grzejną (Wh/kg) 188.9
Ilość poziomów mocy Płynna regulacja
sprawdź cenę
About The Author
admin