Lodówka na upały

Czytasz teraz
Lodówka na upały

Wysokie temperatury w lecie to nie tylko wyzwanie dla ludzi, ale również dla sprzętów AGD. Szczególnie intensywnie pracują wtedy lodówki, którym przecież w upalne dni stawiamy niemałe wymagania. Na szczęście nowoczesne lodówki posiadają funkcje i systemy, które znacznie ułatwiają im pracę, kiedy na dworze panuje upał, tak byśmy nawet w środku lata mogli cieszyć się z ich wydajnej pracy i przedłużonej świeżości warzyw i owoców – których przecież o tej porze roku jest najwięcej.

Jeszcze szybsze chłodzenie

Upały to czas, w którym do naszej lodówki wkładany naprawdę sporo produktów, chcąc aby schłodziły się one jak najszybciej. Kiedy jednak w chłodziarce umieszczamy duże porcje nieschłodzonego jeszcze jedzenia, możemy zaszkodzić znajdującej się już tam żywności. Istnieje jednak sposób na to, by połączyć nasze interesy z dobrem przechowywanych produktów. Funkcja Szybkiego Chłodzenia pozwala Ci czasowo obniżyć temperaturę w komorze chłodzenia właśnie po to, by w krótszym czasie móc schłodzić nowo włożone do niej warzywa, owoce, mięsa, ryby, nabiał czy napoje. Niezależnie od tego, co chowasz do lodówki i ile tego jest, zyskujesz pewność, że ciepło tych produktów nie będzie negatywnie wpływać na pozostałą żywność. To również doskonały sposób na to, by, kiedy żar leje się z nieba, szybko schłodzić ulubiony napój.

lodówka na upały

Idealne warunki dla mięs i ryb

Kiedy na dworze jest gorąco, mięsa i ryby mogą psuć się bardzo szybko. Dlatego też kluczowe jest, aby po powrocie do domu z zakupów jak najszybciej umieścić je w lodówce. Idealna temperatura do ich przechowywania to ta oscylująca w granicach 0°C – dokładnie taka, jaka panuje w komorze Active0°. To ona stanowi gwarancję przedłużonej świeżości mięs i ryb i to dzięki niej z produktów tych możesz korzystać przez dłuższy czas, bez obaw o utratę zawartych w nich składników odżywczych. Co więcej, komora Active0° daje Ci maksimum elastyczności. Kiedy bowiem akurat nie posiadasz produktów mięsnych, swobodnie możesz wyłączyć w niej system chłodzenia, by przechowywać tam dowolnie wybraną żywność.

Większa wydajność lodówki

Podczas upałów intensywnie korzystamy nie tylko z chłodziarki, ale i z zamrażarki. Kiedy w komorze mrożenia znajduje się dużo produktów, gromadzi się w niej również wilgoć, a co za tym idzie, powstaje tam szron i lód. Zupełnie nie służy to naszemu urządzeniu. Problem ten znika jednak, gdy lodówka posiada system No Frost. To za jego sprawą obecna w zamrażarce wilgoć jest usuwana przez specjalny system wentylacji, stąd też w jej wnętrzu nie ma prawa powstać nawet szron.

Chłodziarka Amica FC3616.3DFXChłodziarka Amica FC3616.3DFX

Wysokość (cm) 185.5
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 66.2
Waga (kg) 74
Klasa efektywności energetycznej A+
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 166
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 360
sprawdź cenę
Chłodziarka Gorenje R6 151BWChłodziarka Gorenje R6 151BW

Wysokość (cm) 145
Szerokość (cm) 60
Głębokość (cm) 64
Waga (kg) 53
Klasa efektywności energetycznej A+
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 138
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 302
sprawdź cenę
Lodówka Samsung RB31HER2CSALodówka Samsung RB31HER2CSA

Wysokość (cm) 185
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 66.8
Waga (kg) 69
Klasa efektywności energetycznej A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 257
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 206
sprawdź cenę
About The Author
admin