Klasyka z nowymi technologiami, czyli kupujemy kuchnię wolnostojącą

Czytasz teraz
Klasyka z nowymi technologiami, czyli kupujemy kuchnię wolnostojącą

Klasyczne kuchenki wolnostojące to wcale nie przeżytek. Obecnie coraz częściej wracają do łask, podobnie jak kojarzące się z nimi wnętrzarskie style retro czy rustykalny. Co więcej, tego rodzaju urządzenia w ogóle nie odstają możliwościami od kuchenek przeznaczonych do zabudowy, a wyposażane są w coraz liczniejsze funkcje i nowoczesne technologie.

Klasyczny wygląd i nieoceniona mobilność

Kuchnia wolnostojąca daje Ci dużą swobodę w aranżacji wnętrza i, w przeciwieństwie do kuchni zabudowanej, jest niezwykle mobilna. Jest też bardziej ustawna i nie wymaga dedykowanych mebli na wymiar. Gdy natomiast konieczna jest jej naprawa dużo łatwiej się do niej dostać. Nie musisz w tym celu rozbierać kuchennych szafek, a jedynie odsunąć sprzęt od ściany. Kuchenka wolnostojąca jest jednocześnie urządzeniem, które dużo łatwiej utrzymać w czystości. Niczym nieograniczony dostęp do kuchenki pozwala Ci wyczyścić wszystkie jej zakamarki, ale również przestrzeń wokół niej.

kuchnie wolnostojące

Większa pojemność piekarnika

Kuchnie wolnostojące mogą przybierać niestandardowe rozmiary, a dzięki temu być niezwykle pojemne. Duże piekarniki ułatwiają przygotowanie potraw dla całej rodziny, nawet tej kilkunastoosobowej. Dla bezpieczeństwa wybierz piekarnik, którego front nie będzie się nagrzewał, abyś nigdy nie musiał się obawiać o to, że przebywające razem z Tobą w kuchni dzieci, ulegną poparzeniu. Kilkuwarstwowe okienko piekarnika wyposażone w szybę refleksyjną jest w stanie skutecznie zapobiec nagrzewaniu się drzwiczek. Warto również zwrócić uwagę na kuchenki, które umożliwią nam szybkie nagrzanie piekarnika, skracając tym samym czas, który musimy spędzić w kuchni. Aby czyszczenie kuchenki nie spędzało nam snu z powiek, wybierzmy te, których wnętrze pokryte zostało łatwą do oczyszczenia gadką nawietrzną, w którą nie wnikają żadne resztki jedzenia czy tłuszczu.

kichenkaKuchnia gazowo-elektryczna Amica 57GEH2.33HZpTa(Xx)

Wysokość (cm) 85
Szerokość (cm) 50
Głębokość (cm) 60
Pokrywa tak
Wyświetlacz tak
sprawdź cenę
kuchenkaKuchnia elektryczna Amica 618IES3.474HTaKDpQ(Xx)

Wysokość (cm) 85
Szerokość (cm) 60
Głębokość (cm) 60
Technologie Programator elektroniczny Ta
Rodzaj sterowania Programator elektroniczny
sprawdź cenę
kuchenkaKuchnia Amica 58IES3.318HTaDQ(Xv)

Wysokość (cm) 85
Szerokość (cm) 50
Głębokość (cm) 60
Waga (kg) 39
Technologie Programator elektroniczny Ta
Rodzaj sterowania Elektro-mechaniczne
sprawdź cenę

Nowe technologie w kuchniach wolnostojących

Programator elektroniczny czy przepisy na drzwiach to kolejne funkcje, które wcale nie są zarezerwowane dla, wydawać by się mogło, super nowoczesnych kuchenek do zabudowy. Kuchnie wolnostojące pod tym względem niczym im nie ustępują. Programator daje Ci możliwość ustawienia czasu, po którym piekarnik ma się wyłączyć, dzięki czemu, nawet gdy Ty zajęty jesteś przyrządzaniem innych potraw na przyjęcie gości, ciasto w piekarniku jest całkowicie bezpieczne. Nowoczesna kuchenka nie wymaga od Ciebie również ciągłego sięgania do jej instrukcji czy też książki kucharskiej, żeby dowiedzieć się, jak dobrać temperaturę i czas pieczenia do konkretnej potrawy. Praktyczną ściągawkę znajdziesz na wewnętrznej stronie drzwiczek piekarnika.

About The Author
admin