6 niespodziewanych przedmiotów, które możesz umyć w zmywarce

Czytasz teraz
6 niespodziewanych przedmiotów, które możesz umyć w zmywarce

Jeżeli uważasz, że zmywarka nadaje się wyłącznie do mycia naczyń, to nawet nie wiesz, w jak dużym błędzie jesteś. Możliwości Twojego urządzenia są o wiele większe. Swobodnie możesz myć w nim szereg różnych przedmiotów. Jakich? Możesz być naprawdę zaskoczony.

Ograniczanie zmywarki do funkcji zmywania naczyń to duży nietakt. Twoje urządzenie może czuć się urażone, bo przecież potrafi o wiele więcej. Doświadczone panie domu wiedzą, że w zmywarce mogą skutecznie umyć przedmioty, których ręczne mycie zajmuje wieki. Ale do rzeczy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie tracey-hocking-727335-unsplash-684x1024.jpg

Akcesoria łazienkowe

Szuflada na proszek to element pralki, który najszybciej się brudzi, a ze względu na jego budowę pełną szczelin i zakamarków, stosunkowo trudno pozbyć się z niej pozostałości po proszku i płynie do płukania. A po co się tak męczyć, skoro wystarczy szufladkę wrzucić do zmywarki, aby ona zajęła się jej wyczyszczeniem? Dla niej to żaden problem. Równie skutecznie możesz pozbyć się zabrudzeń z kubeczków, w których przechowujesz szczoteczki do zębów czy też z mydelniczki. Niezależnie od tego, jak skomplikowana jest ich konstrukcja, tabletka do zmywarki w połączeniu z wodą pod ciśnieniem sprawią, że ze zmywarki wyciągniesz je idealnie czyste.

Elementy garderoby

Teoretycznie buty możesz prać w pralce, ale kiedy obijają się o obracający się bęben, mogą się niszczyć. A w zmywarce? Nic się nie obija. Włóż do niej brudne obuwie sportowe, gumowe kalosze czy plastikowe klapki. Największą różnicę zobaczysz, gdy buty są oryginalnie białe. Będziesz zaskoczony, jak śnieżnobiałe potrafią się stać po praniu w zmywarce. A czapka z daszkiem? Piorąc ją w pralce, narażasz ją na odkształcenie daszka, a kiedy włożysz ją do zmywarki, możesz czuć się bezpiecznie. Z daszkiem nic złego się nie stanie.

Zabawki i akcesoria dziecięce

Plastikowe zabawki dziecięce, takie jak klocki, gryzaki czy akcesoria do zabawy w piasku możesz skutecznie umyć w zmywarce. W ten sposób nie tylko je wyczyścisz, ale również w odpowiednio ciepłej wodzie zdezynfekujesz, by pozbyć się z nich zarazków. Najlepsze zmywarki wyposażane są również w funkcje, które pozwalają Ci cieszyć się najwyższą higieną podczas zmywania naczyń, ale również dziecięcych akcesoriów. Zmywarki ActiveWater firmy Bosch, wykorzystując system Higiena Plus, podnoszą temperaturę podczas płukania nabłyszczającego i suszenia. W ten sposób są w stanie skutecznie wyparzyć na przykład niemowlęce butelki czy smoczki.

Zmywarka Bosch SPV 44CX00EZmywarka Bosch SPV 44CX00E

Szerokość (cm) 44.8
Głębokość (cm) 55
Wysokość (cm) 81.5
Waga (kg) 29
Klasa efektywności energetycznej A+
Pojemność znamionowa (kpl.) 9
sprawdź cenę
Zmywarka Amica DIM437ACBSZmywarka Amica DIM437ACBS

Szerokość (cm) 44.8
Głębokość (cm) 55
Wysokość (cm) 81.8
Waga (kg) 28.5
Klasa efektywności energetycznej A++
Pojemność znamionowa (kpl.) 10
sprawdź cenę
Zmywarka Beko DIS 26021Zmywarka Beko DIS 26021

Szerokość (cm) 44.8
Głębokość (cm) 55
Wysokość (cm) 81.8
Waga (kg) 28.5
Klasa efektywności energetycznej A++
Pojemność znamionowa (kpl.) 10
sprawdź cenę
About The Author
admin