Trymer do brody – jak go wybrać?

Czytasz teraz
Trymer do brody – jak go wybrać?

Moda na posiadanie zarostu trwa w najlepsze. Oczywiście, aby dobrze się prezentował, należy o niego odpowiednio zadbać. Chodzi o to, aby wyglądać męsko, ale jednocześnie z klasą. W codziennej pielęgnacji pomogą nam nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale również wszelkie urządzenia strzygące. Mowa tutaj o maszynkach oraz trymerach. Jakie urządzenie wybrać? Które z nich będzie lepsze? Co jest ważne podczas wybierania trymera?

Czym jest i jak działa trymer?

Trymer jest to drobne urządzenie, które służy do strzyżenia wąsów oraz brody. Sprawdzi się również podczas usuwania owłosienia z nosa czy uszu. Trymer umożliwia nam dobranie odpowiedniej długości strzyżenia, dlatego nie musimy „golić się na zero” i tym samym pozbywać się zarostu. Trymer idealnie sprawdza się podczas systematycznej pielęgnacji brody – pozwala nam utrzymać zarost o równej długości.

Rodzaje trymerów

Trymery dostępne na rynku możemy podzielić na trzy grupy. Do pierwszej należą urządzenia przeznaczone do stylizacji zarostu. Mają one zapewnić wysoką precyzję strzyżenia, dlatego wyposażone zostały w węższe ostrza. Często do zestawu dołączone są nakładki, które umożliwiają dobranie odpowiedniej długości włosów. Drugą grupę stanowią trymery do ciała. Posiadają one specjalną głowicę i nasadkę grzebieniową. Nie są to jednak zbyt popularne urządzenia, ponieważ nie posiadają unikalnych funkcji. Trzecią grupę trymerów stanowią urządzenia do owłosienia nosa i uszu. Te sprzęty charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, które pozwalają na depilację trudno dostępnych miejsc na ciele.

Regulacja długości zarostu

Niezwykle ważnym parametrem jest regulacja długości zarostu. Wybór długości zarostu może odbywać się za pomocą nasadki lub pokrętła. Im większy zakres, tym lepiej.

Ostrza

W przypadku trymerów, warto wybrać model, którego ostrza nie wymagają oliwienia. Jest to bardzo wygodne, gdyż można zapomnieć o kupowaniu różnych specyfików i konserwacji urządzenia. Na rynku dostępne są również modele, których ostrza są automatycznie ostrzone. Ważna jest również wymiana ostrzy – warto wybrać model, w którym możemy szybko i łatwo to zrobić.

strzyzarkaStrzyżarka Babyliss E755E

Rodzaj Maszynka do strzyżenia
Maksymalna długość (mm) 25
Nasadki 8 nakładek grzebieniowych 3 - 25 mm
sprawdź cenę
strzyzarkaStrzyżarka Babyliss E781E

Ilość ustawień długości 32
Minimalna długość (mm) 0.5
Maksymalna długość (mm) 36
sprawdź cenę
strzyzarkaStrzyżarka Braun HC5010

Minimalna długość (mm) 3
Maksymalna długość (mm) 24
Ostrza Możliwość mycia pod bieżącą wodą
Zasilanie Akumulatorowo-sieciowe
sprawdź cenę

Zasilanie

Trymery, podobnie jak inne urządzenia elektryczne, mogą posiadać zasilanie sieciowe, akumulatorowe lub sieciowo-akumulatorowe. Modele sieciowe, aby działały muszą być podłączone do gniazdka elektrycznego. Wszystkie ruchy ograniczone są kablem, dlatego ważne jest, aby gniazdo znajdowało się blisko lusterka. Modele akumulatorowe działają dzięki naładowanemu akumulatorowi. Tutaj warto zwrócić uwagę na czas ładowania, a także długość pracy na jednym ładowaniu. Modele sieciowo-akumulatorowe łączą w sobie cechy obu poprzednich rozwiązań.

Trymer czy maszynka?

Maszynka to urządzenie, które zostało wyposażone w szerokie ostrze z grzebykami. Działa szybko, jednak nie gwarantuje tak wysokiej precyzji cięcia, co trymer.

About The Author
admin